blank

Saç Ekimi Düzeltme Ameliyatı

Saç Ekimi Düzeltme Ameliyatı Nedir?

Saç ekimi düzeltme ameliyatı, saç ekimi yaptırmış fakat başarılı sonuç alamamış kişilerin başvurduğu bir medikal estetik işlemidir. Başka bir başvuru nedeni ise ilk saç ekimi operasyonundan sonra daha sık ve kalın saçlara sahip olmak isteyen kişilerin yaptığı başvuru işlemidir. Genelde başarısız sonuç alınmasında belli faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlere dikkat edilmediği takdirde saç ekimi düzeltme ameliyatı, saç ekimi revizyon ameliyatı, saç ekimi onarım ameliyatı gibi adlandırılan ameliyata ihtiyaç duyulmaktadır.

Doğru bir klinik, uzman bir doktor seçmediğiniz sürece ve öneri ile tavsiyelere uymadığınız sürece bu gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ek ameliyata gereksinim duyabilir ve ne yazık ki ekstra masraf yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Saç ekimi yaptıran erkek ve kadınların olumlu ve başarılı sonuçlar alması için dikkat etmesi gereken huşular vardır. Bu yazımızda saç ekiminde düzeltme ameliyatı nasıl olur, saç ekiminde başarısızlık nedenleri gibi konuları açıklayacağız. Böylece danışanlarımızın da daha bilinçli tercihler yapmasına yol göstereceğiz.

Saç Ekiminde Başarısızlık Nedenleri

Saç ekiminde başarısızlık nedeni olabilecek birçok faktör vardır. Bu faktörlere dikkat ederek tercihlerde bulunmanız hem ekonomik yönden hem zaman yönünden sizlere kar sağlayacaktır. Ayrıca tekrar benzer süreçleri yaşamak psikolojik olarak sizi de yorabilir.

Bu nedenle baştan doğru karar vermelisiniz. Fakat aksilikler oldu ve istenmeyen bir sonuç elde ettiyseniz saç ekimi düzeltme ameliyatı ile istediğiniz görünüşe sahip olabilirsiniz. Saç ekiminde başarısızlık nedenleri ise şöyledir:

  • Başarısızlık nedeni olarak ilk ele alacağımız konu, saç ekimi operasyonu için uygun olmayan hastalara da saç ekimi yapılmasıdır.

Kişinin saç durumunun analizi sonucunda saç ekimi sonrası vereceği sonuç, uzmanlarımızın deneyimine göre tahmin edilmektedir. Bütün hastalarımıza alabilecekleri sonuçlar dürüst bir şekilde belirtilmektedir.

Sürece bu şekilde başlanılmaktadır. Bazı hastaların saç durumları diğerleriyle aynı sonucu vermemektedir. Sebebi ise saçların sağlığı, biyolojik faktörler gibi çeşitli sağlık sebeplerinden kaynaklanmaktadır. Fakat bazı klinikler sırf hastayı kaçırmamak veya kaybetmemek adına mucizevi sonuçlar alacağını söylemekte ve kişiyi farklı beklentilere girmesini sağlamaktadır.

Durum böyle olduğunda kişi psikolojik olarak hayal kırıklığına uğrayıp olumsuz etkilenmektedir. Aynı zamanda dış görünüş olarak görünüşü daha kötü de olabilmektedir. Bazı yerlerde saçların çıkıp bazı yerlerde çıkmaması, orantısızlık gibi faktörler görünüşü etkileyebilmektedir.

Tüm bu sebeplerden hastaya en başında nasıl bir sonuç alınacağı ve hastayı nasıl bir sürecin izlediği belirtilmelidir. Bahsettiğimiz durumu yaşamamak adına güvenilir bir klinik bulmanız gerekmektedir. Seçeceğiniz kliniği iyice araştırmalısınız. Kliniği tercih etmiş hastaların yorumlarına ulaşmalı, deneyimlemiş kişilerden görüşlerini öğrenmelisiniz.

·         İkinci bir başarısızlık faktörü hastanın ne istediğini bilmeden işlem yapmaktır.

Saç ekimi işlemi bir estetik operasyonudur. Estetik operasyonlarında önemli olan hastanın ne istediği, nasıl bir görünüşe sahip olması gerektiğidir. Çünkü yapılacak bu operasyon, hastanın hayali olan görünüşe sahip olması ve istediği görünüşe kavuşması için yapılmaktadır.

Operasyondan önceki ön muayene ve analiz sırasında uzmanlar hastanın ne istediğini bilmeli buna göre bir saç ekim planı çıkartmalıdır. Kişinin saç çizgisi, saçlarının yoğunluğu hastanın istediği şekle göre belirlenmelidir. Belirlenen sınırlara göre işlemler yapılmalı, sonucunda hastanın istediği sonuç elde edilebilmelidir.

Operasyon öncesinde, kişinin cerraha nasıl bir sonuç istediğini detaylarıyla anlatması ve cerrahın da hastasını anlaması buna göre işlem yapması gerekmektedir. Operasyon bu şekilde geliştiğinde elde edilen sonuç hastanın istediği gibi olacağından başarılı bir sonuç elde edilmiş sayılmaktadır.

  • Farklı başarısızlık nedenlerinden biri de doğal saç çizgisinin oluşturulmamasından kaynaklanmaktadır.

Kişinin saç çizgisi doğal bir görünüşe sahip olmalı ve aynı zamanda estetik durmalıdır. Greftler kalınlık incelik durumuna göre sınıflandırılmalı ve oranlı bir şekilde greft ekimi yapılmalıdır.

Doğru saç çizgisi belirlenip greftler yapısal özelliğine göre tasnif edilerek operasyon aşamasına geçildiğinde, uzman doktor da uygulamasını daha profesyonel bir şekilde yapmaktadır. Bu nedenle işlem sırasına dikkat etmek gerekir.

  • Greftlerin yanlış yöntemlerle uygulanması da birçok probleme yol açmaktadır. Greftler nakledilirken yapılan yanlışlar gibi greftlerin nakil öncesi işlemlerde de yanlış toplanması ve yanlış korunması ilerleyen süreçte sıkıntılar çıkarmaktadır. Örneğin greftlerin saç diplerinden dikkatsiz toplanması hem saç köklerine zarar vermekte hem greftin verimliliğini, niteliğini azaltmaktadır.

Toplanan greftlerin operasyon aşamasına kadar özel solüsyonda bekletilmesi gerekmektedir. Özel solüsyonlarda bekletilmeyen greftler canlılığını yitirmektedir. İşlem esnasında çok fazla sıkılan ya da çok fazla bekletilen greftler de kullanım için doğru olmaz. Operasyon esnasında olağan enfeksiyon riski için önlem alınmaması işlemin etkisini kaybetmesine neden olmaktadır.

·         Hastanın saç ekimi sonrasında önerilere uymaması başarısız bir sonuç doğurmaktadır.

Kişinin saç ekimi sonrasında uzmanların önerilerine uymaması beraberinde sorunları getirmektedir. Uyku esnasındaki hareketleri, beslenmesi, duş alması, sıcak etkisi, darbe ve bakım eksikliği gibi faktörler greftlerin dökülmesine veya başarılı çıkmamasına sebep olmaktadır. Aklınıza takılan soruları kliniğinize danışmalı kliniğinizin tavsiyesine göre hareket etmelisiniz. Saç ekimi sonrası yapmanız ve yapmamanız gerekenler için sitemizdeki ilgili yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başarısızlık nedenlerinden bir diğeri saç ekimi planlamasının eksik yapılmasından kaynaklanmaktadır.

Saç ekimi planının eksik yapılması, istenilen saç gürlüğünden daha az olmasına sebep olabilmektedir. Kişi istediği yoğun saç görüntüsüne ulaşamadığı takdirde sonuçtan memnun kalmayacaktır. Bu nedenle kişinin istediği saç yoğunluğuna ve uzman önerilerine göre bir saç ekimi planlaması yapılmalıdır.

Planlamada ekim işleminin yapılacağı alanlar ve greftler profesyonel bir şekilde belirlenmelidir. Kişinin isteğine göre işinin ehli cerrahlar, olması gereken, uygun saç ekimi planını çıkarmaktadır.

Uzmanların önerilerini dikkate alıp uygulayarak saç ekimi düzeltme ameliyatına gerek duymayabilir, başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Başka bir faktör ise saç ekim planının doğru yapılıp uygulamadan sonra bazı ekilen greftlerin çıkmamış olmasından kaynaklanır.

Mevcut olan saçlarınızın sağlığı değerlendirilmeli, buna göre işlem yapılmalı veya önlem alınmalıdır.

Saç ekimi tedavisi uzun bir süreci kapsamaktadır. Saç ekiminden sonra saçların tamamen çıkması ve istenilen sonucun görüntüsüne ulaşmak bir yıldan fazla sürmektedir. Bir yıl ve daha fazla sürede mevcut olan saçlarınızın dökülmesi dengesiz bir görünüşü ortaya çıkaracaktır.

Saç ekimi işleminin başarısız olması için görüldüğü üzere birçok sebep vardır. Bu gibi sebeplerden kaçınmak, başarılı bir sonuç almak için işinde uzman ve profesyonel çalışmayı ilke edinmiş Oclinic gibi bir kliniği tercih etmeniz gerekmektedir.

%100 memnuniyeti garantileyen saç ekimi firması İstanbul’un en iyi saç ekimi firması olarak öncü rol oynamaktadır. Türkiye başta olmak üzere dünyanın her yerinden hastaların tercihi Oclinic olmaktadır. Siz de sağlığınızı ve görünüşünüzü riske atmak istemiyorsanız en doğru tercih olan Oclinic’i tercih edebilirsiniz.

·        Saç Ekimi Düzeltme Ameliyatında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu nedenle saç ekiminden önce operasyonu gerçekleştirecek uzmanın tüm saçlarınızın yapısını incelemesi gerekmektedir. Duruma göre mevcut saçlarınızın korunması için bir tavsiyede bulunmalı veya dökülecek olan saçlarınız için de medikal bir işleme başvurmanızı önermelidir. Süreç sonunda orantılı ve hoş bir görünüşe sahip olmanız için önemli faktörlerden bir diğeri de bu husustur.

Ayrıca operasyon esnasında ekilecek olan greftler için mevcut saçlara gereksiz müdahaleden kaçınılması gerekmektedir. Alanında uzman bir doktor ile sizin bu problemleri düşünmenize gerek kalmaz. Oclinic alanının en iyisi olarak hizmet vermektedir. Saç ekimi konusunda içinizde hiçbir şüphe olmadan güvenebileceğiniz kliniklerdendir.

Başarısız Saç Ekimi Düzeltilebilir Mi?

Saç ekimi düzeltme ameliyatı veya saç ekimi revizyonu olarak adlandırılan operasyon ile başarısız olan saç ekimi işleminiz düzeltilebilmektedir. Saç ekiminden sonra istemediğiniz sonuçlara sebep olan işlemin üzerine yeni bir operasyon uygulanarak yanlışların düzeltilmesi, eksiklerin tamamlanması sağlanmaktadır.

Başlıca deneyimsiz bir doktor veya yanlış bir klinik seçimi gibi faktörlerin neden olduğu başarısız sonuçlar moralinizin bozulmasına sebep olabilir. Yeterli donör alanınızın olması durumunda yeniden yapılan revizyon ameliyatı ile istediğiniz görünüşe sahip olabilirsiniz, yaşadığınız olumsuz süreçten çıkıp yeni bir yolculuğa başlayabilirsiniz.

Daha önce nakli sağlanan saçların tekrar nakledilmesi sağlıklı olmayacağından işlem yapılacak donör alanının yeteri miktarda grefti sağlaması gerekmektedir. Ancak bu şekilde başarılı bir sonuç elde edilmektedir. Donör alanın kalmadığı bir saç yapısı için ne yazık ki revizyon ameliyatı yapılamamaktadır.

Oclinic olarak saç ekimi revizyon ameliyatı veya saç ekimi düzeltme ameliyatını profesyonel bir şekilde yapmaktayız. Para tuzağı olan firmalar yerine işini usulüne göre yapan saygın kuruluş Oclinic’i seçmeniz vereceğiniz en doğru karar olacaktır.

Oclinic hastasının önce ihtiyacını anlamak için görüşme gerçekleştirmektedir. Süreçle ilgili detaylı bilgiyi hastaya aktarır ve hastanın yaşayacaklarını bilmesini sağlar. Hastanın genel saç yapısını ve durumunu muayene ve analiz eder. Olumlu ve olumsuz yaşayabileceği tüm olası gelişmelerle ilgili danışanı bilgilendirmektedir. Diğer firmalar gibi hastaya mucizevi vaatler vermemekte, hastasını yalnızca bir maddi gelir olarak görmemektedir.

Gerçek sonuçlarla hastasına yaklaşmaktadır. Hatalı saç ekimi sonrasında, kötü saç ekimi sonrasında da izlediği yol hasta için en doğru ve sağlıklı olacak seçenekleri içermektedir. İlk yapılan saç ekimi operasyonu revizasyon ameliyatına göre daha kolay kalır. Saç ekimi revizasyonu, saç ekimi düzeltme ameliyatı birçok prosedürü barındırmaktadır. Bu prosedürler değerlendirilmekte ve buna göre bir işlem başlatılmaktadır.

Saç Ekimi Düzeltme Ameliyatında Uygulanan Yöntemler

Hatalı saç ekiminin tedavisi için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Hatalı saç ekiminin tedavisi ikinci saç ekimi sayesinde yapılmaktadır. Hastanın revizasyon ameliyatı için başvuru nedeni, ilk saç ekiminden sonra istediği görünüşe ulaşamayıp ek saç ektirmek ise uygulanacak yöntem farklıdır. İlgili alanlar belirlendikten sonra saç ekimi planı yapılarak uygun teknik ile ikinci saç ekimi yapılır. Kişi böylelikle kalın ve gür saçlara sahip olabilmektedir.

Kişinin revizasyon ameliyatı için başvuru nedeni başarısız bir ameliyat ise durum biraz daha zorlaşmaktadır. Yapılacak işlemler daha detaylı olmakta ve değişebilmektedir. FUE yöntemiyle alana tekrar saç ekimi yapılabilmektedir. Diğer bir teknik ise ilk operasyonda ekilmiş fakat başarısız sonuca neden olmuş greftler tespit edilerek çıkartılmasıdır.

Sorun oluşturan greftler çıkartıldığında ilgili yerlere doğru açılarla olması gerektiği gibi tekrar ekilmelidir. Bu aşamada önemli nokta, canlı olan greftlere ve saç köklerine zarar vermeden çalışmaktır. Hiçbir sorun çıkmadan yapılan revizasyon ameliyatı başarılı sonucu getirecektir. Aksi takdirde başarılı bir sonuç almak yine zordur.

Farklı bir revizasyon ameliyatı ise hastada ekilen saç greftlerini çıkartmadan yapılmasıdır. Bu işlem eksik veya yanlış saç ekimi planı yapılmasından oluşmuştur. Hastaya doğru yöntemle tekrar saç ekimi yapılarak eksikleri kapatılmakta, kamufle işlemi yapılmaktadır.  Saç ekimi revizasyon ameliyatı zor ve uzman işi bir operasyon olacağından bu işlem için seçeceğiniz doktorun deneyimli ve profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz. Oclinic ile tüm süreçlerinizi güvenle geçirebilir, deneyimli doktorlarımızın farkını görebilirsiniz.

O Clinic VIP Hizmetlerinden Saç EkimiKaş Ekimi ve Sakal ve Bıyık Ekimi faydalanabilirsiniz, Paketlerimizi inceleyebilir, Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

Scroll to Top
Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Oclinic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?