blank

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki konusu, saç ekimi operasyonu geçirmiş veya geçirecek olan kişilerin araştırdığı; merak ettiği bir konudur. Saç ekimi işleminden sonra dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan biri de saç ekimi sonrası cinsel ilişkidir.

Saç ekimi, kişilerin kendilerinde beğenmediği görüntülerini değiştirmek için başvurdukları bir estetik operasyonudur. Değişimi getiren bu operasyon sayesinde kişiler yeni görünüşlerine kavuşmaktadır. Bu tarz olumlu dönüşü olan işlemler hayatı da daha yaşanabilir hale getirmektedir.

Kişilerin kendilerinde eksik olan veya beğenmedikleri özelliklerini olumlu yönde tersine çevirince özgüvenleri yerine gelmektedir. Eskisinden daha pozitif yaşamaya başlamaktadırlar.

Kişilerin dış görünüşü her zaman ilk izlenimi oluşturduğundan, dış görünüşe verilen önem de bir hayli çoktur. Bu nedenle dış görünüşte olan bir eksiklik veya kusur, kişinin psikolojisini olumsuz etkilemede daha büyük etkiye sahiptir.

Saç ekimi de dış görünüşteki kusur veya eksikleri ortadan kaldıran bir işlemdir. Bu işlem sonrasında güzel ve başarılı sonuçlar almak için dikkat edilmesi gereken bir süreç mevcuttur. Cinsel hayatın kontrolü de bu sürecin içindedir.

Cinsel hayatın insan bedenine birçok etkisi vardır. Operasyon sonrası ekstra hassas bir dönem olduğu için cinsel ilişki ile ilgili de önlem alınması gereken durumlar mevcuttur.

Cinsel ilişki, her insanın ihtiyacı olan, bütün insanların doğasında olan bir durumdur. Cinsel hayatın düzenliliği kişinin hem biyolojisini hem psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir. Fakat saç ekiminden sonra cinsel ilişki dürtülerine bir düzenleme getirme durumu söz konusudur. Hastanın cinsel arzu ve duygularının belli bir süre önüne geçmesi gerekmektedir.

Bazı hastalık durumlarında veya operasyonlarda cinsel ilişkiye ara verilebilir. Saç ekimi de bu operasyonlardan biridir. Saç ekiminden sonra hayatın vazgeçilmezi olan cinsel yaşama ara verilmesi göz ardı edilmemelidir.

Saç ekiminden sonra cinsel yaşam ile ilgili birçok soru sorulmaktadır. Saç ekimi sonrası süreç cinsel ilişkiye ara vermek için kişilere oldukça uzun gelebilir. Bu süreç için kişiler “saç ekimi sonrası cinsel hayat nasıl olmalı?”, “saç ekimi sonrası cinsel ilişkide nelere dikkat edilmeli?”, “saç ekimi sonrası cinsel ilişki tamamen yasak mı?” gibi sorular sormaktadır.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda yukarıda bahsi geçen tüm sorulan cevabını ele alırken aynı zamanda “Saç ekimi sonrası cinsel ilişki neden yasak?” ve “Saç ekimi sonrası cinsel ilişki kaç gün yasak?” gibi sorularınızı da cevaplandıracağız.

Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için kliniğimize danışabilirsiniz. Cinsel ilişki ile ilgili kliniğimize, doktorunuza soru sormaktan lütfen çekinmeyiniz. Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili sorduğunuz tüm sorular gibi cinsel ilişki ile ilgili sorularınızın olması da oldukça normaldir.

Cinsellikle ilgili konularda toplumumuz genel olarak utanarak ve çekinerek davranmaktadır. Fakat cinsel hayat tıpkı yeme ve içme gibi doğal bir ihtiyaçtır. Bu nedenle cinsel hayatınızla ilgili aklınızı karıştıran bir durum olduğunda doktorunuza rahatlıkla danışabilirsiniz. Utanmanıza gerek yoktur.

Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki Yasak Mı?

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki tam anlamıyla yasak olmasa da ilk zamanlar uzak durmanız gereken bir olaydır. Saç ekiminden sonra özellikle ilk bir ay yattığınız yastık dahil, yatma şekliniz, yemeniz ve içmeniz, genel faaliyetleriniz gibi birçok hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Cinsel ilişki de dikkat etmeniz gereken durumlardan biridir.

Saç ekimi, basit bir işlem değildir. Operasyon kadar operasyon sonrası süreç de sonucu, başarıyı etkileyen faktörlerdendir. Saç ekimini güvenilir, alanında uzman, konforlu ve profesyonel hizmet veren bir klinikte yaptırmanız gerekmektedir.

Saç ekimi herkese aynı şekilde uygulanan bir operasyon değildir. Kişinin saç derisinin, hastalıklarının ve saç dökülmesine neden olan faktörlerin incelenerek nasıl bir yol izleneceğine varılan, kişiye özel bir uygulamadır.

Saç ekimi, kişiye özel bir saç ekimi planlaması ile gerçekleşmektedir. Bu planlama ile gerçekleşen saç ekimi oldukça iyi sonuçlar verir. Çünkü direkt olarak hedeflenen sonuca göre bir çalışma yapılır.

Uygulama sonrasında yukarıda da bahsettiğimiz gibi kişinin dikkat etmesi gerekenlere uyması ile başarılı sonuçlar elde edilir.

Saç Ekimi Sonrası Uyuma

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki Kaç Gün Yasak?

Saç ekimi sonrası cinsel ilişkiye girmeniz veya mastürbasyon yapmanız için on ila on beş gün kadar beklemeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında önemli olan vücudu yormamak, terlememektir. Yalnızca cinsel ilişki değil sizi yoracak, terletecek diğer tüm faaliyetlere de ara vermeniz gerekmektedir.

Saç ekimi işleminden sonra özellikle sürecin başlarında terlemek, saç ekimi için risk içermektedir. Çünkü ter, saç diplerine yani yeni ekilen saç köklerine zarar verebilmektedir. Bu da sonucu etkileyen olumsuz bir faktör olarak kendisini göstermektedir.

Yeni ekilen saç kökleri, terleyen saç dipleri nedeniyle tam olarak ekildiği bölgede tutunamaz. Gücü zayıflar. Bu nedenle tüm hastalarımıza saç ekiminden sonra ilk iki hafta cinsel ilişkiyi önermiyoruz.

Aynı şekilde mastürbasyon yapmak, spor yapmak gibi kişiyi yorup, terletecek bütün aktivitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Saç ekimi sonucunu terlemek dışında hormonlar da olumsuz etkileyebilmektedir. Cinsel ilişkinin yaşandığı esnada kişinin vücudundan salgıladığı hormonlar saç ekimi işlemini olumsuz yönlendirebilmektedir.

Yine cinsel ilişki esnasında kişinin harcadığı efor da işlem bölgesine zarar verebileceğinden cinsel ilişki yaşanması doğru değildir.

Saç ekimi operasyonu genel olarak bir süreçten oluşur. Süreç içerisinde belli aşamalar vardır. Bu aşamaları doğru yaptığınız takdirde, önerilere uyup yasaklardan kaçındığınız takdirde sürecin sonu o kadar verimli olacaktır.

Saç ekimi işleminden ilk iki hafta sonra cinsel ilişki yaşayabilir, mastürbasyon yapabilirsiniz. Saç kökleri saç diplerine tutunmaya başlayacağından, kökler sağlamlaşacağından zarar görme ihtimali zorlaşır.

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki Neden Yasak?

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki, saçsız bölgeye ekilen saçların zarar görmemesi için ilk zamanlar yasaktır. Saç ekimi yapılan bölgenin hiçbir şekilde darbe almaması ve terlememesi gerekmektedir.

Ekilen saç kökleri ilk zamanlar saç diplerine tam yerleşemeyeceği için belli bir süre sonrasında yerleşme işlemi tamamlanır. Cinsel ilişkide terleme, darbe veya temas gibi hareketler ihtimal dahilinde olduğundan ilk iki hafta uzak durulması gerekmektedir.

Cinsel arzularınız ortaya çıktığında bu sürecin geçici olduğunu ve kısa bir süre olduğunu düşünerek kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Cinsel ilişki kişilerde yoğun tempoya yol açan bir durumdur. Saç ekimi sonrası kişilerin yoğun tempodan, ağır fiziksel hareketlerden kaçınması gerekmektedir.

İyileşme sürecinde kişinin vücut fizyolojisindeki enerji ve yapıcı molekül niteliği taşıyan proteinler oldukça önemlidir. Kişinin proteini kaybetmemesi gerekir. Cinsel ilişki bu sebeple de tavsiye edilmemektedir.

Cinsel ilişkinin yasak olmasının sebeplerinden biri de saç ekimi yapılan bölgedeki greftler ilk zamanlar çok hassas olacağından fazla basınç sebebiyle patlayabilir. Yerinden çıkabilir. Bu riski göze almazsanız operasyonunuzun başarılı sonuç vermesi güç olacaktır.

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki ile merak ettiğiniz, danışmak istediğiniz diğer tüm soruları hekimlerimize sorarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saç ekimi operasyonu ile yeni bir görünüşe kavuşmak, yıllardır istediğiniz o değişimi gerçekleştirmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz! Oclinic alanında uzman ekibi ile sizlere profesyonel bir sağlık hizmeti sunmaktadır.

O Clinic VIP Hizmetlerinden Saç EkimiKaş Ekimi ve Sakal ve Bıyık Ekimi faydalanabilirsiniz, Paketlerimizi inceleyebilir, Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

Scroll to Top
Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Oclinic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?